Benefietconcert Kees Doornhein (orgel) Haarlem, Noord-Holland

Naam
Benefietconcert Kees Doornhein (orgel)
Datum
30 mei 2009
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
15.00 - 16.00 uur
Omschrijving
Op zaterdagmiddag 30 mei bespeelt Kees Doornhein het monumentale ‘Josephorgel’ van de Haarlemse Sint-Josephkerk. Het benefietconcert is gratis toegankelijk met na afloop een deurcollecte voor de noodzakelijke restauratie van het orgel.

Kees Doornhein was de laatste leerling van Albert de Klerk. De Klerk was tot zijn dood in 1998 de organist van de Sint-Josephkerk en heeft vele composities geschreven. Als hommage aan Albert de Klerk speelt Doornhein diens Dialogue en Lamento uit de 10 orgelwerken. Op 30 mei staan verder composities van Franck, Vierne en Duruflé op het programma. De voorliefde van Doornhein gaat uit naar dit Frans romantische repertoire. Dat klinkt prachtig op het door Adema gebouwde orgel. Ook zal het bekende Prière à Notre Dame uit de Suite Gothique van Léon Boëllmann klinken.

Het concert is een initiatief van de Stichting Restauratie Josephorgel Haarlem. Kijk voor meer informatie op www.josephorgelhaarlem.nl.
Adres
Jansstraat 43
Postcode
2011 RT
Provincie
Noord-Holland
Thema
Anders
Soort
Orgel (meer orgelconcerten)
Uitvoering
Klassiek
Entreeprijs
Gratis
Weer
Overdekt
Invalidentoilet
Nee
Lift
Nee
Email adres
josephorgelhaarlem apenstaartje live.nl
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2009-05-19 20:43:09

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.