Bas-bariton Peter Bruinsma en pianist Martin Lorijn in De Fontein Nijkerk, Gelderland

Naam
Bas-bariton Peter Bruinsma en pianist Martin Lorijn in De Fontein
Datum
5 september 2026
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
16.00 - 17.15 uur
Omschrijving
Nijkerk – Op zaterdagmiddag 5 september 2026 staat de concertserie Zaterdagmiddagmuziek De Fontein in het teken van het klassieke lied. De Amersfoortse bas-bariton Peter Bruinsma en pianist Martin Lorijn brengen een gevarieerd programma met Engelse kunstliederen uit de romantiek en de twintigste eeuw.
Peter Bruinsma ontdekte al op jonge leeftijd zijn liefde voor zang. In zijn geboorteplaats Hoensbroek zong hij in kinderkoren en ook later bleef de koormuziek een belangrijke plaats innemen. Sinds 1977 is hij verbonden aan Kleinkoor Amersfoort en vanaf 1983 maakt hij deel uit van het Amersfoorts Kamerkoor, waar hij tegenwoordig ook regelmatig solopartijen vertolkt. Daarnaast is hij actief bij onder meer de Bach Cantorij Baarn en het Amersfoorts Cantatekoor- en Orkest.
Door zanglessen bij verschillende docenten ontwikkelde Peter zich steeds verder als solist. Inmiddels heeft hij samen met diverse pianisten vele programma's uitgevoerd waarin het klassieke kunstlied centraal staat.
Zijn muzikale partner op deze middag is Martin Lorijn, pianist en organist uit Amersfoort. Lorijn kreeg al op jonge leeftijd pianoles en studeerde later Engels en Muziekwetenschap aan de Universiteit Utrecht. Hij heeft ruime ervaring als repetitor en begeleider van koren en solisten. Al vanaf zijn vijftiende is hij actief als organist en pianist. Inmiddels is hij al dertig jaar werkzaam als pianist en organist in de St. Franciscus Xaveriuskerk in Amersfoort en wordt hij regelmatig gevraagd als begeleider bij concerten.
Het programma voert de luisteraar langs een rijke verzameling Engelse liederen. Er klinken werken van onder anderen Rebecca Clarke, Benjamin Britten, Roger Quilter, Ralph Vaughan Williams, Frederick Keel en Edward Elgar. Zo worden onder meer de Five Shakespeare Songs van Roger Quilter uitgevoerd, evenals liederen uit de Sea Pictures van Edward Elgar. Ook klinken sfeervolle werken als Down by the Salley Gardens, Silent Noon, Love bade me welcome en The Call.
De combinatie van de warme klank van de bas-bariton en de verfijnde pianobegeleiding belooft een bijzondere en afwisselende middag te worden voor liefhebbers van klassieke zang en kamermuziek.
Het concert begint om 16.00 uur; de deuren van De Fontein, Ds. Kuypersstraat 2 in Nijkerk, openen om 15.30 uur. De toegang bedraagt € 10,00, inclusief een consumptie. Kinderen tot en met 15 jaar hebben gratis toegang. Na afloop is er gelegenheid tot ontmoeting onder het genot van koffie, thee of frisdrank.
Iedereen is van harte welkom bij deze bijzondere middag van Zaterdagmiddagmuziek De Fontein.
Adres
ds Kuypersstraat 2
Postcode
3863CA
Provincie
Gelderland
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Piano en zang
Doelgroep
Alle leeftijden
Uitvoerenden
Peter Bruinsma bas-bariton
Martin Lorijn vleugel
Entreeprijs volwassenen
€ 10,00
Entreeprijs kinderen
Gratis
Rolstoeltoegankelijk
Ja
Weer
Overdekt
Invalidentoilet
Ja
Email adres
zaterdagmiddagconcert apenstaartje gmail.com
Telefoon
0637482694
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2026-08-22 10:21:51

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.