Watermuziek uit de barok in ‘Zaterdagmiddag Klassiek’ Veenendaal, Utrecht
Naam:
Watermuziek uit de barok in ‘Zaterdagmiddag Klassiek’
Datum:
18 oktober 2025Tijd:
16:00u
- 17:15u
Omschrijving:
Op 18 oktober om 16.00 uur wordt in de serie ‘Zaterdagmiddag Klassiek’ een concert gegeven door het Gouds Kamerorkest ‘Intermezzo’ onder leiding van de uit Veenendaal afkomstige dirigent Wouter Verhage.
Kamerorkest Intermezzo brengt een programma met water in al zijn facetten. Over rustig kabbelende beekjes en gezellige boottochtjes, van een woeste storm op zee tot de veilige drukke haven vol bedrijvigheid. De Watermusic van Georg Frideric Handel werd gecomponeerd om te worden uitgevoerd op het water. Het was bedoeld als vermaak voor de koning die op zijn luxejacht voer, omringd door kleine bootjes met de 50 orkestleden. De ‘Wassermusik’ “Hamburger Ebb und Fluth” van Telemann is ook zo’n suite. De dansen uit deze suite zijn allemaal gerelateerd aan een scène uit de Griekse mythologie die zich afspeelt bij het water.
Een van de natuurverschijnselen die eindeloos veel kunstenaars hebben geïnspireerd is de zee: de golven, de wind, de storm… Vivaldi schreef ‘La Tempesta di Mare of ‘De storm op zee’, met in de hoofdrol de vliegensvlugge blokfluit.
Het concert vindt plaats in de Westerkerk, Goudvink 2 te Veenendaal. De entree is gratis; aan de uitgang wordt een collecte gehouden. Meer informatie is te vinden op www.zaterdagmiddagklassiek.nl.
Adres:
Westerkerk, Goudvink 2
Postcode:
3906 AL
Plaats:
Veenendaal (
Boek overnachting in Veenendaal)
Dagje uit in Veenendaal |
Activiteiten Utrecht
Provincie:
Utrecht
Thema:
Anders
Soort:
Klassiek (
meer klassieke concerten)
Uitvoering:
Orkest
Doelgroep:
Alle leeftijden
Anders:
Watermuziek in de barok
Uitvoerenden:
Intermezzo, een groep enthousiaste musici, bestaat uit ongeveer 20 instrumentalisten. De leden van het orkest repeteren gemiddeld eens in de drie weken. Het muzikale hart van het orkest ligt bij de barokmuziek, maar Intermezzo speelt ook af en toe muziek uit andere stijlperioden. Vanaf 2021 is Wouter Verhage dirigent van het ensemble. Wouter is professioneel dirigent en speelt daarnaast cello. Hij studeerde hoofdvak Docent Muziek, Koordirectie en Kerkmuziek aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag. Wouter zingt bij diverse gespecialiseerde ensembles zoals het Laurens Collegium Rotterdam en Bachkoor Holland. Hij is dirigent van het St. Joris Kamerkoor uit Amersfoort en Vocaal Ensemble Irrevocable. Ook werkt hij regelmatig als gastdirigent bij diverse orkesten en ensembles.
Entreeprijs volwassenen:
Gratis
Entreeprijs kinderen:
Gratis
Internetadres:
http://www.zaterdagmiddagklassiek.nlEmail adres:
info apenstaartje zaterdagmiddagklassiek.nl
Meer concerten:
Alle concerten van Zaterdagmiddag Klassiek.
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2025-10-02 23:43:51
Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.