Orgelconcert Berry van Berkum Velp, Gelderland
- Naam
- Orgelconcert Berry van Berkum
- Datum
- 20 augustus 2025
- Let op
- Dit concert is al voorbij!
- Tijd
- 20.00 - 21.15 uur
- Omschrijving
- 'La Monica in Velp'
Op woensdag 20 augustus wordt in de Grote Kerk, Kerkstraat 32 in Velp een concert gegeven door organist Berry van Berkum.
‘La Monica’ is de melodie van een 16e-eeuws Frans volkslied, getiteld ‘Une jeune fillette’. De melodie werd bekend als een kerkelijke melodie: ‘Von Gott will ich nicht lassen’. Er zijn diverse kerkliederen geschreven op deze melodie, zoals het adventslied Verwacht de komst des Heren.
Veel componisten hebben rond deze melodie gecomponeerd en Berry van Berkum brengt er een aantal ten gehore uit verschillende stijlperioden, van de vroegbarok tot de twintigste eeuw: Frescobaldi, Böhm, Bach en zijn leermeester Bert Matter. Matter schreef een indrukwekkend stuk minimal music, dat het orgel in haar volle glorie laat klinken.
Kaartverkoop in de kerk.
- Adres
- Kerkstraat 32
- Postcode
- 6883 HT
- Provincie
- Gelderland
- Thema
- Anders
- Uitvoering
- Instrumentaal
- Entreeprijs volwassenen
- € 15,00
- Entreeprijs kinderen
- € 5,00
- Rolstoeltoegankelijk
- Ja
- Weer
- Overdekt
- Invalidentoilet
- Ja
- Email adres
- janneke.w.bron apenstaartje gmail.com
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2025-07-03 13:58:44
Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.