Geen Dag Zonder Bach- Muziek uit de Schatkamer van de Barok Gorinchem, Zuid-Holland
- Naam
- Geen Dag Zonder Bach- Muziek uit de Schatkamer van de Barok
- Datum
- 14 juni 2025
- Let op
- Dit concert is al voorbij!
- Tijd
- 20.00 - 22.00 uur
- Omschrijving
- In dit programma maakt u kennis met prachtige werken uit de schatkamer van de (vroege) barok. Duitse koorwerken, afgewisseld met virtuoze instrumentale werken van Frescobaldi. Een concert met spectaculaire muziek, groots en feestelijk, maar ook ingetogen werken, devoot en intiem. Speciaal voor deze muziek is Capella Musica Aeterna uitgebreid naar twintig zangers, om dubbelkorig te kunnen zingen en te kunnen wedijveren met het Barokconsort (beide onder leiding van Hans Houtman) dat, naast een stevig continuo, bestaat uit speciale “oude muziek” cornetten en trombones.
De muziek van Schütz, Scheidt, Hammerschmidt en anderen is niet alleen groots en triomfantelijk. Vaak klinkt er ook een indringende noodkreet vanuit de ellende van de wereld, toch steeds weer uitmondend in de (herstelde) zekerheid en de oproep tot jubelen en lofzingen. Uiteraard hoort u als sluitstuk van deze muzikale reis ook hoe Bach zowel dit ‘Aus tiefer Not’ als het ‘Nun lob’, mein’ Seel’, den Herren’ toonzet.
Hartelijk welkom bij deze avond schatgraven!
- Adres
- Drie Koningenstraat 2
- Postcode
- 4201JR
- Provincie
- Zuid-Holland
- Thema
- Anders
- Uitvoering
- Koor, Orkest en Solist(en)
- Doelgroep
- Alle leeftijden
- Uitvoerenden
- Capella en Barokconsort Musica Aeterna o.l.v. Hans Houtman
- Entreeprijs volwassenen
- € 22,00
- Entreeprijs kinderen
- Gratis
- Email adres
- m.aeterna apenstaartje gmail.com
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2025-05-14 22:45:09
Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.