Orgelconcert Gerwin van der Plaats Drogeham, Friesland

Naam
Orgelconcert Gerwin van der Plaats
Datum
17 mei 2025
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
20.00 - 21.15 uur
Omschrijving
Orgelconcert door Gerwin van der Plaats

Op D.V. zaterdagavond 17 mei hoopt Gerwin van der Plaats uit Kampen een orgelconcert te geven op het mooie Nijsse orgel in de Christelijke Gereformeerde Kerk aan de Lytse Wei 22 te Drogeham.

Gerwin van der Plaats (1977) kwam al vroeg bij de regelmatige kerkgang onder de indruk van het meest veelzijdige instrument: het kerkorgel. Zijn vader bracht hem op zeer jeugdige leeftijd de basisbeginselen van het notenschrift bij. Al op 9-jarige leeftijd begeleidde Gerwin de kerkdiensten van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) te Nieuwegein.
Gerwin heeft zijn muzikale talenten verder ontwikkeld bij Jaap Zwart Sr., Herman van Vliet, Harry Hamer, Geert Bierling, Loes Egberts, Herman Riphagen en Henco de Berg.
Sinds augustus 2023 is Gerwin, samen met collega Marco den Toom aangesteld als organist van de Stichting Bovenkerk Kampen welke zich inzet voor de instandhouding van de Bovenkerk en haar beroemde orgels. In deze kerk speelt hij iedere woensdagmorgen om 08.30 uur tijdens het wekelijkse ochtend(stads)gebed. Daarnaast is hij als vaste organist verbonden aan de Driestwegkerk (PKN) te Nunspeet, de Zuiderkerk (NGK) te Zwolle en de Hoeksteen (PKN) te IJsselmuiden.
Als veelzijdig musicus speelt en dirigeert Gerwin van der Plaats repertoire dat vele stijlen bestrijkt. Van Bach tot de meest actuele (geestelijke) muziek van de twintigste eeuw. Zijn muzikale aanpak kenmerkt zich door spontaniteit, gedrevenheid, vakkundigheid en aanstekelijk enthousiasme. Op het orgel probeert hij zich zo veelzijdig mogelijk te presenteren met een breed repertoire en een gedurfde aanpak.
Sinds 2005 is hij, naast instrumentale muziek, actief als dirigent van koren. Op dit moment is hij als dirigent verbonden aan het Interkerkelijk koor ‘Immanuël’ te Harskamp, het Interkerkelijk Mannenkoor ‘Euterpe’ te Voorthuizen, het Kamper Kleinkoor ‘Musica Religiosa’ en -als opvolger van de door hem zeer bewonderde Klaas Jan Mulder- van het Christelijk Kamper Mannenkoor ‘Door Eendracht Verbonden’. Tevens is hij dirigent van het Urker Mannenkwartet. Vanuit een uitgebreide concertpraktijk werk(t)en deze zangverenigingen mee aan verschillende cd- en tv-opnamen met een omvangrijk repertoire.
In 2020 startte hij zijn bedrijf GA-studioworks, wat zich toespitst op het maken van audio- en videoproducties alsook het verzorgen van livestreams. Voor o.a. Family7 produceert hij het wekelijkse programma ‘Kom zing mee’ met samenzang van geliefde liederen o.l.v. Jan Quintus Zwart vanuit de Bovenkerk te Kampen en voor het orgelmuseum in Elburg produceerde hij tweewekelijkse een online concert.

Het belooft 17 mei een mooi concert te worden met een afwisselend programma waarin ook samenzang opgenomen is.
De aanvang is 20.00 uur.
De entree is € 10,00. Kinderen tot en met 12 jaar gratis.
Iedereen is van harte welkom.
Adres
Lytse Wei 22
Postcode
9289 LB
Provincie
Friesland
Thema
Anders
Soort
Orgel (meer orgelconcerten)
Uitvoering
Instrumentaal
Entreeprijs volwassenen
€ 10,00
Entreeprijs kinderen
Gratis
Email adres
orgelconcerten apenstaartje cgkdrogeham.nl
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2025-04-15 18:20:47

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.