Rien Donkersloot en Lydia Liefting Amersfoort, Utrecht

Naam
Rien Donkersloot en Lydia Liefting
Datum
16 november 2024
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
15.30 - 16.30 uur
Omschrijving
Rien Donkersloot en Lydia Liefting concerteren op en rond Strubbe-orgel
Organist Rien Donkersloot en zangeres Lydia Liefting geven op zaterdag 16 november een concert op en rond het Strubbe-orgel in de Sint-Joriskerk in Amersfoort.
Op het programma staan werken van Schütz, Distler, Huijgens, Sweelinck. Rien verzorgt een improvisatie.
Het Strubbe-positief staat sinds kort in de koorsluiting van de noordelijke zijbeuk in de Sint-Joriskerk. Het is in 1977 gebouwd door orgelmaker Hendrik Strubbe (1925-1997) uit Vinkeveen voor de kerkzaal van woonzorginstelling De Lichtenberg aan de Utrechtseweg in Amersfoort. Het instrument heeft vier stemmen, alle gedeeld in bas en discant. Toen enkele jaren geleden werd besloten het gebouw af te breken, is het orgel aan de Sint-Joriskerk geschonken. Daar is het na een wijziging (een Octaaf 1’ werd opgeschoven tot 1 1/3’) door orgelmaker Sander Booij op 16 april van dit jaar in gebruik genomen. Het orgel is gestemd in de zogenoemde middentoonstemming en daarmee zeer geschikt voor het uitvoeren van oude muziek en muziek van twintigste-eeuwse componisten.
Het concert begint om 15:30 uur. Vooraf en na afloop is er koffie en thee. De toegang is vrij, er is een collecte na afloop.
Adres
Sint-Joriskerk, Hof 1
Postcode
3811 CJ
Provincie
Utrecht
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Anders
Entreeprijs
Gratis
Email adres
info apenstaartje orgelconcertenjoriskerk.nl
Telefoon
0653528737
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2024-10-16 16:02:29

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.