Johannes-Passion-tweede versie Appingedam, Groningen

Naam
Johannes-Passion-tweede versie
Datum
26 maart 2023
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
14.30 - 16.30 uur
Omschrijving
In dit voorjaarsconcert voert het Noordelijk Bach Consort een jaar na een succesvolle uitvoering van de oerversie van de Matthäus-Passion weer een bijzondere versie van een passie uit, dit keer versie II van de Johannes Passion uit 1725.
Vaak blijven componisten sleutelen aan hun werken. Bach vormde daarop geen uitzondering. De Johannes Passion was de eerste van de passies die het levenslicht zagen. Van de eerste uitvoering uit 1724 is niet veel bekend. De tweede versie heeft ondanks grote overeenkomsten met de bekende vierde versie een geheel eigen identiteit. Zo opent het werk met het grote koraal O Mensch, bewein dein Sünden gross en hoort u twee virtuoze opera-achtige aria’s die Bach in de latere versie heeft verwijderd. Het verhaal van de evangelist Johannes die de rol van de mens centraal stelt komt op deze wijze zo mogelijk nog meer tot uiting, maar het blijft speculatie.
Het is bijzonder om deze vroege versie uit te voeren en de muzikale zoektocht van Bach naar de kernboodschap in het verhaal van Johannes te beleven.
Adres
Nicolaikerk Wijkstraat 32
Postcode
9901 AJ
Provincie
Groningen
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Koor, Orkest en Solist(en)
Uitvoerenden
Noordelijk Bach Consort o.l.v. Wolfgang Lange met solisten:
evangelist Henk Gunneman
christus Jonty Coy
sopraan Agnes van Laar
alt Luise Kimm
tenor Martin Logar
bas Lars Terray
Entreeprijs volwassenen
€ 25,00
Entreeprijs kinderen
€ 10,00
Email adres
secretaris apenstaartje noordelijkbachconsort.nl
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2023-03-06 09:22:34

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.