Door Weer en Wind Leiden, Zuid-Holland

Naam
Door Weer en Wind
Datum
20 november 2022
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
15.00 - 16.30 uur
Omschrijving
Naast storm en regen hoor je ook liefde en zonneschijn in de werken van Brahms, Dvořák, Tormis, Whitacre, Diepenbrock, Andriessen, Dove, Trumbore, Stenhammer en Ter Veldhuis.

In dit concert hoor je de regendruppels in het Weather Report van Ter Veldhuis en zie je het herfstige landschap en donkere luchten in de Autumn Landscapes van Tormis bijna voor je. Brahms geeft uiting aan het verdriet wat de herfst brengt. Dvořák maakt in zijn In Nature’s Realm gebruik van gedichten uit de gelijknamige bundel van Vitezslav Halek. De keuze van teksten met landelijke thema's werd beïnvloed door Dvořáks liefde voor de natuur. Stenhammer luidt beschouwend de herfst in met zijn 'September'. Dove overstijgt in zijn In Beauty may I walk de herfst en laat zingen over de terugkerende seizoenen. Trumbore componeerde een loflied op de herfst en bezingt daarentegen uitsluitend de maand november. Minder uitgesproken in tekst maar zeker in sfeer passend binnen dit programma is het Sonnet van Hendrik Andriessen. De liefde wordt bezongen en hiervoor hoeft het geen herfst te zijn. Andriessen gebruikt in dit sonnet de tekst van dichter Pierre de Ronsard. Whitacre tenslotte geeft met een gedicht van Frederico Garcia Lorca een afscheid en een belofte: I’ll make my way until the universe can fit inside my heart.
Adres
Het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33
Postcode
2312 DD
Provincie
Zuid-Holland
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Koor
Doelgroep
Alle leeftijden
Anders
A capella zang
Uitvoerenden
Leiderdorps Kamerkoor
Entreeprijs
€ 15,00
Email adres
communicatie apenstaartje leiderdorpskamerkoor.nl
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2022-10-26 13:09:53

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.