Jubileumconcert Pieter Heykoop 40 jaar organist Rotterdam, Zuid-Holland
- Naam
- Jubileumconcert Pieter Heykoop 40 jaar organist
- Datum
- 2 januari 2016
- Let op
- Dit concert is al voorbij!
- Tijd
- 19.30 - 21.45 uur
- Omschrijving
- Traditionele nieuwjaarsconcerten Laurenskerk Rotterdam
Als een rode draad zullen de 4 geplande nieuwjaarsconcerten door de programma\'s lopen met een duidelijke tint Mulder. Meer dan 27 jaar gaf de bekende concertorganist Klaas Jan Mulder dit nieuwjaarsconcert. In 2016 zullen het maar liefst 4 nieuwjaarsconcerten plaatsvinden. In de afgelopen 36 jaar trokken vele tienduizenden orgelliefhebbers vanuit heel het land naar de Rotterdamse Laurenskerk met soms meer dan 2000 toehoorders.
We gaan 2 & 9 januari a.s. terugkijken maar ook, zoals Klaas Jan in zijn muziekkeuze deed, voorkijken. En daar horen grote werken, populaire werken, improvisaties maar ook een aantal genoteerde en niet- genoteerde koraalbewerkingen van Mulder bij. Ook speelt de 86 jarige legendarische pianist Daniel Wayenberg een pianorecital speciaal voor de orgelliefhebbers. Daniel bewonderde Mulder enorm en zal in zijn programma ook stil staan bij Mulder.
Deze traditionele nieuwjaarsconcerten zijn namelijk een instituut geworden waar bijna heel orgelminnend Nederland wel eens naar toe is geweest. Het afgelopen jaar waren maar liefst 2210 muziekliefhebbers naar de Rotterdams Laurenskerk gekomen om de nieuwjaarsconcerten bij te wonen.
Het hoofdorgel van de Grote of Sint-Laurenskerk in Rotterdam, waar het allemaal om draait is het grootste orgel van Nederland en één van de grootste volledig mechanische orgels ter wereld! Het hoofdorgel heeft 85 stemmen en 7600 pijpen. Het is gebouwd door de firma Marcussen & Søn uit Denemarken.
Kortom: 36 jaar nieuwjaarsconcerten op het grootste orgel van Nederland; met orgelmuziek, koraalbewerkingen, met zang en improvisaties én een pianorecital voor orgelliefhebbers!
Kerk is 45 minuten voor aanvang open, kerk is verwarmd.
Er is ruime parkeergelegenheid rond de kerk. Ook zijn er diverse parkeergarages nabij de Laurenskerk aanwezig.
Kaartverkoop: Op de dag, voorafgaand aan de concerten aan de kerk.
Om 19.30 uur: Jubileumconcert Pieter Heykoop 40 jaar organist
Pieter Heykoop is precies 40 jaar organist. En dat viert hij in Rotterdamse Laurenskerk.
Pieter Heykoop speelt de mooiste improvisaties, psalm- en gezangbewerkingen en natuurlijk mét koraalbewerkingen van Klaas Jan Mulder. Heykoop speelt op veler verzoek de legendarische improvisatie over Psalm 68 van Mulder.
Ook wordt een CD gepresenteerd aan het publiek met deels live opgenomen improvisaties.
- Adres
- Grotekerkplein 27
- Postcode
- 3011GC
- Provincie
- Zuid-Holland
- Thema
- Anders
- Uitvoering
- Klassiek
- Doelgroep
- Alle leeftijden
- Entreeprijs
- Nog onbekend
- Rolstoeltoegankelijk
- Ja
- Weer
- Overdekt
- Invalidentoilet
- Ja
- Lift
- Ja
- Email adres
- laurensconcerten apenstaartje xs4all.nl
- Telefoon
- 010-4131494
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2015-12-26 22:48:46
Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.