Bach en Mahler met accordeons en orgel in Westerkerkmuziek Veenendaal, Utrecht

Naam
Bach en Mahler met accordeons en orgel in Westerkerkmuziek
Datum
27 september 2014
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
16.00 - 17.15 uur
Omschrijving
Op zaterdag 27 september om 16.00 uur wordt in de Westerkerk, Goudvink 2 te Veenendaal, een concert verzorgd door het Accordeonorkest REL onder leiding van Tim Fletcher met medewerking van Geerten Liefting, orgel. Zij spelen een programma met afwisselend composities van Bach en Mahler in arrangementen van de dirigent, waaronder de beroemde passacaglia van Bach en het indrukwekkende slotdeel uit de 2e symfonie van Mahler. De toegang is gratis, bij de uitgang wordt een collecte gehouden.
Tim Fletcher, de dirigent, richtte in 2008 het Accordeonorkest REL op. Het is een voor Nederlandse begrippen groot accordeonorkest, bestaande uit 35 accordeonisten uit het hele land, die gemiddeld een keer per maand samenkomen om te repeteren in Almere. Het orkest bestaat uit goede amateurs en enkele professionele accordeonisten. REL voert bijzondere muziek voor accordeonorkest uit op hoog niveau, waarbij de artisticiteit op de eerste plaats komt. Het repertoire bestaat onder andere uit nieuwe composities voor accordeonorkest en arrangementen van klassieke werken en hedendaagse muziek. De missie van de spelers is meer waardering krijgen voor accordeonorkest en mensen positief verrassen door publiek te boeien met hun muziek.
Meer informatie is te vinden op www.westerkerkmuziekveenendaal.nl.
Adres
Westerkerk, Goudvink 2
Postcode
3906 AL
Provincie
Utrecht
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Instrumentaal
Doelgroep
Alle leeftijden
Anders
Bach en Mahler
Uitvoerenden
Tim Fletcher studeerde accordeon en directie In Rotterdam en Zwolle. Tim dirigeert een zestal accordeonorkesten die tot de beste van Nederland behoren. Daarnaast organiseert hij festivals en bedenkt projecten om het instrument accordeon binnen de klassieke muziek betekenis te geven. Tim is oprichter en dirigent van STRACC, een professioneel ensemble met 9 strijkinstrumenten en 6 accordeons waarmee hij optrad in o.a. Theater aan het Vrijthof met een eigen project over “het einde der tijden” in 2012.
Geerten Liefting studeerde orgel bij Nico Blom en Christiaan Ingelse en vervolgens orgel, kerkmuziek en improvisatie aan het Conservatorium van Utrecht, o.a. bij Reitze Smits en Arie Eikelboom. In augustus 2009 studeerde hij Cum Laude af. Hij is dirigent-organist van de Heilige-Bonaventuraparochie te Woerden, assistent-organist van de Grote of Sint-Laurenskerk te Rotterdam en Vesperorganist van de Domkerk te Utrecht.
Entreeprijs volwassenen
Gratis
Entreeprijs kinderen
Gratis
Email adres
info apenstaartje westerkerkmuziekveenendaal.nl
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2014-09-20 19:03:42

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.