Oude Muziek in de Klaas Utrecht, Utrecht

Naam
Oude Muziek in de Klaas
Datum
29 juni 2013
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
20.15 - 21.30 uur
Omschrijving
Rameau en Bach

Bekend is dat George Frideric Händel door het Engelse koningshuis gevraagd werd om voor de Vrede van Utrecht (1713) een feestelijk stuk te componeren; dat werd het Utrecht Te Deum and Jubilate. Minder bekend is dat in Frankrijk het gemeentebestuur van de stad Lyon hetzelfde vroeg aan Jean Philippe Rameau, die zojuist in de stad was komen wonen, nadat hij er een baan als organist had aangenomen. Rameau schreef twee Grand Motets, die bij dezelfde gelegenheid uitgevoerd zijn. De motetten horen tot de weinige geestelijke composities van Rameau. Ze zijn geschreven voor koor, solisten en orkest.

In dit programma combineert het Apollo Ensemble de beide Grand Motets met de twee vroegste Orkestsuites van Johann Sebastian Bach, ontstaan in diens periode te Köthen, waar Bach werkzaam was aan het Frans georiënteerde hof van Prince Leopold von Anhalt-Köthen.
Adres
Nicolaaskerkhof 9
Postcode
3512 XC
Provincie
Utrecht
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Instrumentaal
Doelgroep
Volwassenen
Uitvoerenden
Apollo Ensemble en het Egidius Kwartet o.l.v. David Rabinovich
Entreeprijs
€ 15,00
Rolstoeltoegankelijk
Ja
Weer
Overdekt
Invalidentoilet
Ja
Email adres
info apenstaartje nicolaiconcerten.nl
Kaarten
een half uur voor aanvang in de kerk
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2013-05-15 20:37:29

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.