Passieconcert Con Passione met Haydn en Zelenka Veenendaal, Utrecht

Naam
Passieconcert Con Passione met Haydn en Zelenka
Datum
9 maart 2013
Let op
Dit concert is al voorbij!
Tijd
20.00 - 22.30 uur
Omschrijving
In dit programma brengt het Veenendaals Kamerkoor een avond met passiemuziek, maar ditmaal niet de prachtige passies van Bach. In dit concert voeren we werken uit van drie belangrijke componisten uit de klassieke periode.

Voor de pauze hoort u de Missa Tempore Quadragesimae MH 553 (mis voor de vastentijd) van Michael Haydn. Dit werk voor koor en orgel is sober van stijl. Na dit werk hoort u Symfonie no. 49 van de oudere broer van Michael, Joseph Haydn. Een symfonie in een koorconcert?
Jazeker! Deze symfonie heeft namelijk als bijnaam gekregen La Passione. Allereerst door de toonsoort (f- klein) die vaak wordt gebruikt in droevige stukken, maar ook door sfeer van kwelling en droefheid die heerst in het hele
werk. Overigens, het is voor het eerst sinds een aantal jaren dat er weer symfonische muziek wordt uitgevoerd met orkest in Veenendaal.

Het laatste werk voor de pauze is het Miserere van Jan Dismas Zelenka. Deze componist werkte aan het hof van Dresden en werd bewonderd door o.a. J.S. Bach. In dit Miserere is duidelijk te horen waarom. (Alvast luisteren? Bezoek onze website!)
Na de pauze staat het Stabat Mater van Joseph Haydn op de lessenaar. In dit uiterst expressieve werk zet Haydn alle middelen uit zijn tijd in om de tekst over de tranen van Maria kracht bij te zetten. Dit oratorium brengen wij in de
oorspronkelijke versie voor strijkorkest, 2 hobo’s en 4 solisten.

Entrée: € 16,00 (voorverkoop) / € 18,50 (op 9 maart), jongeren tot 16 jaar gratis.
Adres
Petrakerk, Kerkewijk 135
Postcode
3904JB
Provincie
Utrecht
Thema
Anders
Soort
Klassiek (meer klassieke concerten)
Uitvoering
Koor, Orkest en Solist(en)
Doelgroep
Alle leeftijden
Anders
Passieconcert
Uitvoerenden
Veenendaals Kamerkoor. Dirigent Herman Mussche. Medewerking wordt, naast het orkest, verleend door sopraan Kitty de Geus, alt Karolina Hartman, tenor Ambrož Bajec-Lapajne en bas Robert Brouwer.
Entreeprijs volwassenen
€ 16,00
Entreeprijs kinderen
Gratis
Email adres
info apenstaartje veenendaalskamerkoor.com
Telefoon
0318-514743
Kaarten
voorverkoop via website of telefonisch
Dit concert is toegevoegd of gewijzigd op 2013-02-20 09:51:24

Deze gegevens zijn aangeleverd aan Christelijke Concertagenda. Wij kunnen de juistheid niet garanderen: Controleer altijd de gegevens voordat u naar het concert gaat.